Projekty

Mniej więcej raz do roku jest taki czas, kiedy rozsadza mnie niesamowita energia, która najczęściej materializuje się w jakimś projekcie prospołecznym, aktywizującym do działania i zachęcającym do refleksji oraz wzięcia życia we własne ręce.

Czego najbardziej…?! (2016)

Głównym celem tej akcji jest zwiększenie świadomości ulotności życia i tego, że każdy z nas ma wpływ na jego jakość oraz płynące z tego satysfakcję i spełnienie.

Z pierwszym tematem „Żyj, nie żałuj” wystartowałyśmy 21 marca o godzinie 14:00 przy głównym wejściu do metra Centrum!

Wraz z całym zespołem zapraszam do śledzenia naszych kolejnych akcji na naszym fanpage’u oraz do odwiedzania naszej strony: czegonajbardziej.pl.

Od wstydu do odwagi (2015)

„Od wstydu do odwagi” to pierwsza taka konferencja, inna niż wszystkie, bo poruszająca ważne społeczne zjawiska. Skierowana była do rodziców, nauczycieli i ludzi biznesu, którzy pragną współtworzyć kulturę opartą na poczuciu własnej wartości, wrażliwości i empatii zamiast na porównaniach, ocenach i byciu niewystarczająco dobrym. Nawet gdyby miało to potrwać kilka pokoleń.

Celem konferencji było uświadomienie skali zjawiska zawstydzania w życiu codziennym, jego konsekwencji oraz dyskusja o ich źródłach a także sposobach przeciwdziałania tym negatywnym, powszechnie stosowanym praktykom w domu, szkole i w biznesie. Konferencja odbyła się 3 października 2015 r. w Warszawie, w auli Uniwersytetu SWPS.

Empatia na fali (2014)

Empatia na fali to cykl audycji, zainspirowanych metodą Porozumienia bez Przemocy Marshalla B. Rosenberga. Co tydzień, w każdą środę o godz. 13.00, różni członkowie naszego zespołu na falach radia Wnet poruszali ważne tematy, dotyczące różnych aspektów komunikacji zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Podpowiadaliśmy efektywne sposoby rozwiązywania konfliktów, za pomocą języka uczuć i potrzeb docieraliśmy do źródeł naszej mocy, którą daje empatyczna postawa.

Serdecznie polecam nasze archiwalne nagrania.

Radość z brzucha (2012) – 8 spotkań w 50 dni

Sezon ogórkowy może być rozwojowy, i to pod każdym względem. Babska Dżungla razem z Akademią Energii postanowiły odczarować mit płaskiego i umięśnionego brzucha jako jedynego obowiązującego modelu ;) Zapraszając do udziału w cyklu ośmiu letnich warsztatów psychologicznych połączonych z zajęciami fitness na świeżym powietrzu, zbadaliśmy dokładnie, skąd czerpać energię, jak doceniać swoje piękno, jak dbać o relacje, o zdrowie i wspaniałą kondycję.

Motywem przewodnim programu „Radość z brzucha” był oczywiście sam brzuch jako źródło naszej wewnętrznej siły, zdrowia, energii, seksualności, a także kreatywności. Ambasadorką projektu została Katarzyna Miller – psychoterapeutka, autorka wielu książek skierowanych do kobiet.

Jesienioaktywni (2011)

Event dla całych rodzin, zorganizowany na Polu Mokotowskim we współpracy z Pubem Bolek. Cel imprezy był podwójny i niejako ukryty w nazwie; po pierwsze zachęcaliśmy wszystkich gości na różne sposoby do pozostania aktywnym jesienią, a po drugie impreza stanowiła zaproszenie skierowane do osób starszych do wspólnych, międzypokoleniowych działań.

Było twórczo, rozwojowo i inspirująco. Nasi goście mogli aktywnie uczestniczyć w warsztatach empatycznej komunikacji, projektowania ogrodu i muzykoterapii, a także w pokazach Capoeiry. Imprezę wzbogacił kiermasz rękodzieła , na którym swoje prace prezentowali utalentowani młodzi polscy twórcy i artyści.

Kobiety na rowery (2010) i Ra(j)dujmy się (2011)

Oba te wydarzenia zostały zorganizowane w okolicach Dnia Kobiet, by niezależnie od pogody pokazać naszą (czytaj: kobiecą) determinację w działaniu, otwartość na wszelkie okoliczności pogodowe, radość z chwili, cieszenie się towarzystwem innych kobiet i mężczyzn. Obie akcje były okazją do wymiany i nawiązania ciekawych znajomości, w połączeniu z aktywnością fizyczną.