Kawiarnia pod Szakalem

Cafe Pod Szakalem to miejsce spotkań na warszawskim Mokotowie, otwarte dla wszystkich, którzy tęsknią za autentycznością w komunikacji i chcą doskonalić swoje umiejętności w szczerym wyrażaniu siebie, jednak w taki sposób, by nie ranić innych osób.


Jak to możliwe?

Zazwyczaj dzieje się tak, że wypowiadając się czy robiąc cokolwiek, mamy dobre intencje i kierujemy się dążeniem do zaspokojenia jakiejś ważnej dla nas potrzeby. Jednak w życiu, w interakcji z innymi nie zawsze nasze działania czy słowa są rozumiane i akceptowane. Czasami, a nawet dość często, dochodzi do spięć, konfliktów i nieporozumień.

W kawiarni Pod Szakalem będziemy mieć okazję nie tylko rozmawiać szczerze o tym, co nas porusza, boli czy denerwuje, ale przede wszystkim będziemy się ćwiczyć w sztuce empatii. Rozszyfrujemy również zgubne nawyki, które budują mury i utrudniają wzajemne porozumienie.


Na czym to polega?

Empatyczne słuchanie polega na słuchaniu całym sobą, bez oceniania, pocieszania, litowania się, bez porównań i opowiadania podobnych historii. To taki szczególny rodzaj bycia ze sobą, kiedy możemy w pełni poczuć się wysłuchani i zrozumiani, nasze potrzeby usłyszane z całym szacunkiem dla ich piękna, a nasze uczucia nazwane i zauważone.

Dzięki empatii wierzymy, że każdy człowiek ma w sobie potencjał do znalezienia własnych rozwiązań. Wielką pomocą w znajdowaniu najlepszych dla siebie strategii działania są 3 rzeczy: czas, przestrzeń i obecność drugiej osoby.


Jeżeli więc:

-    pragniesz świadomie kształtować swoje relacje

-    wybierasz wspierający kontakt z samą/samym sobą zamiast krytyki

-    chcesz zrozumieć szakala (u siebie i u innych)

-    chcesz zaznać więcej wewnętrznego spokoju

-    tęsknisz za autentycznością i większą jasnością w kontaktach prywatnych i zawodowych

-    chcesz praktykować metodę Porozumienia bez Przemocy, by stała się dla Ciebie naturalnym stylem życia

to zapraszam Cię do regularnego zaglądania i aktywnego uczestnictwa w Kawiarni Pod Szakalem.


*Nazwa Cafe Pod Szakalem (jackal cafe) jest zapożyczona od Brigdet Belgrave i Giny Lawrie, trenerek Porozumienia bez Przemocy z Anglii, które są pomysłodawczyniami tego pojęcia.


Zajęcia prowadzą:

Beata Kosiacka – trenerka empatycznej komunikacji, coach ACC ICF, mediatorka w nurcie NVC. Więcej info na: www.BabskaDzungla.pl, www.CzegoNajbardziej.pl

Marta Marks - trenerka rozwoju osobistego i coach, Twój doradca chustowy, założycielka Filiżanki Empatii


NASZE WARTOŚCI i POTRZEBY:

zaufanie, dzielenie się radościami i smutkami, wsparcie, wzajemność, współodpowiedzialność, punktualność, rozwój i uczenie się oraz EMPATIA, empatyczne współbycie, łatwość i lekkość, siła grupy.


KIEDY?

Cyklicznie 2 razy w miesiącu, w każdy drugi i czwarty wtorek miesiąca w godz. 18.30-20.30.


GDZIE?

Warszawa, ul. Grażyny 15, Naturalne Centrum Zdrowia


ZAPISY:

wpłata jest równoznaczna z rezerwacja miejsca lub zgłoś swój udział na info@babskadzungla.pl lub sms-em: 793 388 828


NASZE PROPOZYCJE OPŁAT:

• Osobom, które wiedzą, że chcą regularnie przychodzić – polecamy karnet na 4 wejścia za 100 zł (lub dowolnie więcej)

• Osobom, które chcą siebie bardziej zmotywować do przychodzenia – polecamy wykupienie w przedpłacie pojedynczych zajęć – 30 zł (lub więcej według uznania)

• Osobom, które cenią sobie niezależność i spontaniczność decyzji – polecamy płatność na miejscu (sugerowana kwota to 35-50 zł)


Tworzymy przestrzeń, w której każdy z nas będzie mógł zaproponować dowolne ćwiczenie w celu inspiracji, uczenia się od siebie nawzajem i podejmowania wyzwań.