Poznaj język serca

Zapraszam na warsztaty wprowadzające do metody Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga.


Jako ludzie zostaliśmy stworzeni do życia w relacjach i właśnie od jakości tych relacji zależy jakość i stopień satysfakcji z naszego życia.  Sposób, w jaki komunikujemy się między sobą z założenia ma służyć nawiązaniu kontaktu z drugim człowiekiem lub wyrażaniu siebie, swojej opinii czy poglądu w nadziei na usłyszenie i wzięcie pod uwagę/uwzględnienie. Ale czasem, niestety dzieje się inaczej. Przemilczenia, porównania, wszechobecne oceny czy interpretacje prowadzą do różnicy zdań, udowadniania sobie racji i w końcu często do konfliktów. Dzieje się tak dlatego, że jesteśmy przyzwyczajeni do skrótów myślowych, nawykowych schematów i chcemy „szybko załatwić sprawę”. Taka droga na skróty zamiast do porozumienia prowadzi często do przemocy słownej, mentalnej, a nawet fizycznej.


Spotkanie z metodą Porozumienia bez Przemocy, znaną jako NVC (Nonviolent Communication) będzie okazją do sprawdzenia i doświadczenia na sobie zmiany językowej, która otwiera na kontakt, stosując  obserwacje i fakty w miejsce osądów i interpretacji, a przede wszystkim pozwala dostrzec za słowami niewypowiedziane potrzeby i intencje.


Przećwiczymy i poczujemy, jak mówić, by zostać usłyszanym i jak słuchać, by inni chcieli do nas mówić. A na deser przyjrzymy się prośbom i żądaniom, wychwytując zasadnicze różnice w komunikacji.


Przyjrzymy się też, co pomaga nawiązać i budować autentyczny kontakt bazujący na szczerości, empatii i wzajemnym szacunku. Jak mówić, by inni chcieli nas wysłuchać? Jak słuchać, żeby inni chcieli do  nas mówić?


PODCZAS WARSZTATU:


==> poznasz 4 kroki komunikacji opartej na empatii i wzajemnym szacunku

==> doświadczysz na sobie mocy empatycznego słuchania

==> przekonasz się, że słowa mogą być murami albo mostami

==> dowiesz się, czym są zabójcy empatii i jak ich unikać?


KTO NAJBARDZIEJ SKORZYSTA?


    Ty, jeśli chcesz mieć więcej świadomego wyboru zamiast dawać się ponosić emocjom

    Ty, jeśli pragniesz lepiej zrozumieć siebie, być dla siebie prawdziwym przyjacielem

    Ty, jeśli chcesz poprawić jakość swoich relacji w sferze prywatnej i zawodowej

    Ty, jeśli tylko po wyjściu z warsztatu zamienisz teorię w codzienną praktykę


TERMIN: 7.09.2019 /sobota/


GODZINY: 10:00 - 17:00


CENA:

Wybierz ze skali, ile chcesz i możesz zapłacić za swój udział w warsztacie:


osoby prywatne: 250-450 złWybierz taką kwotę, którą z serca chcesz i możesz zapłacić, w zamian za to, co spodziewasz się osiągnąć po tym warsztacie. Dla mnie ważna jest równowaga i wymiana, wzajemne wzbogacanie swojego życia.


PROWADZI:

Beata Kosiacka - trenerka empatii, coach ACC ICF, mediatorka w nurcie NVC