Przekonania pod lupą NVC

Zastanawiasz się czasem, czy jesteś bardziej kreatorką/kreatorem swojego życia, czy raczej powielasz schematy zapamiętane z własnego dzieciństwa, pomimo obietnic, że nigdy nie będziesz taka/taki jak Twoi rodzice?

Masz wrażenie, że Twoje wysiłki nie przynoszą spodziewanych efektów? A może zmagasz się z życiem, czujesz zagubienie i chaos? Czujesz, że niesiesz jakiś stary schemat, który wcale nie jest Twój?

Wszyscy mamy jakieś przekonania na temat życia, pracy, innych ludzi i siebie samych. Niestety, nie zawsze są to przekonania wspierające. Nie służą zaspokojeniu naszych potrzeb, powodując dyskomfort i cierpienie. Często w ogóle nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo kształtują nasze życie, uznając je po prostu za fakty.

 

Spójrz, czy któreś z poniższych stwierdzeń wydaje Ci się znajome:

-       Nigdy już nie poznam żadnego ciekawego partnera życiowego. Zawsze trafiam na nieudacznika/bałaganiarę/pyskacza.

-       Nie nadaję się na rodzica/nauczyciela/szefową.

-       Wszystko na mojej głowie. Nie mogę na nikogo liczyć.

-       Nie potrafię zarabiać pieniędzy. Pieniądze nie trzymają się mnie.

-       Muszę chodzić do pracy, chociaż jej nie znoszę. Inaczej nie miałabym pieniędzy.

-       Nikomu nie można ufać.

-       Nie mam talentu do niczego. Inni są dużo lepsi ode mnie.

 

Nasze przekonania kształtują się poprzez doświadczenia, włączając w to przekazy rodzinne i kulturowe. Najczęściej są to myśli, w które wierzymy i do których jesteśmy tak mocno przywiązani, że trudno sobie wyobrazić inny scenariusz.


Dlatego zapraszamy Cię do udziału w dwudniowym warsztacie, podczas którego uważnie przyjrzysz się temu, co Cię blokuje. Pokażemy Ci, jak możesz skutecznie przekształcić ograniczające przekonania na dobre i wspierające Cię w Twoich działaniach i dbaniu o ważne dla Ciebie potrzeby. Dzięki empatii dla siebie przekształcisz swój wewnętrzny monolog w słowa pełne akceptacji i współczucia.

Korzystając z kreatywności grupy dostrzeżesz nowe możliwości i punkty widzenia. Poznasz konkretne i proste do zastosowania modele i narzędzia, które poszerzą Twoją dotychczasową perspektywę. Krok po kroku zmienisz swoje przekonania na dobre!


W programie:

  •  Czym są przekonania?
  •  Jakie są?
  •  Skąd się biorą?
  •  W jaki sposób przejawiają się w codziennym życiu?
  •  Skutki ograniczających przekonań
  •  Czy łatwo je zmienić?
  •  Transformacja przekonań – po co?
  •  Empatia dla siebie i dla innych

Podczas warsztatu weźmiesz pod lupę swoje wymówki, blokady i przekonania, sprawdzisz skąd się wzięły i czy kierowanie się nimi przynosi Ci więcej szkód czy korzyści. Dowiesz się, jak ograniczającym schematom powiedzieć stanowcze NIE i zaprosić do swojego życia świeże, empatyczne spojrzenie, poparte praktyką.


Co zyskasz:

- transformując swoje osądy i oceny odzyskasz wpływ na kształtowanie swojego życia

- rozpoznasz samo sabotujące myśli, nauczysz się je wychwytywać i rozpuszczać

- poznasz lepiej swoje wartości i potrzeby

- rozwiniesz umiejętności skuteczniejszego podejmowania decyzji

- odzyskasz wolność wyboru swoich myśli i przekonań.


Warsztat dla partnerów, rodziców, nauczycieli, singli, którzy chcą bliżej przyjrzeć się swoim życiowym rolom i z pomocą NVC przekształcić to, co blokuje, ogranicza i uwiera na wspierające i sprzyjające komunikaty, zarówno w relacjach z innymi ludźmi, jak i z samym sobą.


Prowadzące:

Beata Kosiacka – certyfikowana trenerka NVC, mediatorka i coach ICF, mama dwóch dorosłych synów.

Beata posiada także kilkunastoletnie doświadczenie biznesowe w pracy na stanowiskach menedżerskich. Od 2010 r. prowadzi własną działalność szkoleniowo-coachingową pod marką Babska Dżungla. Fascynuje ją rozwój osobisty i wspieranie ludzi w dążeniu do spełnionego życia w oparciu o ważne dla każdego potrzeby i cele. Pracuje z klientami indywidualnymi i zespołami. W pracy łączy kreatywne myślenie, empatyczną komunikację, coaching i mediacje. Za swoją misję uważa uwalnianie od schematów i stereotypów na rzecz budowania relacji opartych na autentyczności i zaufaniu.

Jest współautorką kompleksowego programu do self-coachingu i Dziennika Rozwoju „Wiem, czego chcę!”.


Marta Marks, która mówi o sobie:   

"Gdybym miała określić jednym słowem, czym się zajmuję, to powiedziałabym, że wsparciem.

Wspieram zarówno podczas warsztatów, jak i sesji indywidualnych. Pracuję z dorosłymi w obszarach komunikacji, poczucia własnej wartości, ekspresji emocji, wyrażania potrzeb, budowania relacji, podejmowania decyzji, wprowadzania zmian.

Uczę także rodziców i nauczycieli, jak wspierać dzieci w rozwoju emocjonalnym i mądrze im towarzyszyć w dorastaniu.

Jestem trenerką, madiatorką i coachem. Wśród licznym kursów i szkoleń, ukończyłam między innymi Szkołę Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii, kurs mediacji NVC, szkolenie „Coaching oparty na potrzebach” oraz kurs trenerski FamilyLab.

W pracy korzystam z wartości Porozumienia bez Przemocy, Rodzicielstwa Bliskości, pedagogiki Jespera Juula, badań Brene Brown oraz praktyki uważności.

Jestem mamą energicznego siedmiolatka, fanką kryminałów i amatorką tańca brzucha "