Akademia Rodzica w duchu NVC

W dzisiejszych czasach łatwo się pogubić w gąszczu różnych koncepcji wychowawczych, czasami sprzecznych ze sobą: od bezstresowego wychowania po "karne jeżyki".

Być może Ty też szukasz  sprawdzonych metod, bo pragniesz by Twoje dzieci wyrosły na samodzielnie myślących, niezależnych i szczęśliwych dorosłych.

Chcesz wiedzieć, jak reagować, gdy czujesz napięcie, stres, bezsilność bez obarczania winą dziecka i popadaniem w jeszcze większą złość lub wstyd?

Podczas tego kursu będzie wiele okazji, by przyjrzeć się sobie w roli rodzica, swoim wyobrażeniom, oczekiwaniom, marzeniom, a także porażkom wychowawczym.

Razem zidentyfikujemy różne zgubne nawyki, które blokują komunikację i prowadzą do konfliktów. W miejsce osądów i ocen zaprosimy ciekawość i empatię, nauczymy się jak uważnie słuchać, zamiast domyślać się i zakładać z góry.


Warsztaty wzbogacą Cię o konkretne narzędzia i wiedzę na temat natury emocji oraz pomogą rozwinąć kompetencje bezprzemocowej i empatycznej komunikacji z dzieckiem.

Podczas kolejnych modułów przyjrzymy się, jak w trudnych sytuacjach możesz zareagować bardziej świadomie, autentycznie i zarazem z troską o siebie i młodego człowieka.

Dzięki wymianie doświadczeń i praktycznym ćwiczeniom lepiej poznamy naturę konfliktu i odkryjemy świat potrzeb, które budują trwałe i bezpieczne relacje.

NVC (Nonviolent Communication) – metoda komunikacji opracowana przez dr Marshalla Rosenberga, znana jako Porozumienie bez Przemocy lub język serca.


Plan warsztatów:

MODUŁ I – Kim jestem jako rodzic

Jakie nadzieje, wątpliwości, obawy, przekonania wiążą się z tą rolą?

Co mnie wspiera, a co jest wyzwaniem?


MODUŁ II – Zrozumieć dziecko

Jak funkcjonuje mózg na różnych etapach rozwoju dziecka?

Jak my jako rodzice możemy pomagać dzieciom stać się szczęśliwymi i zdrowo funkcjonującymi ludźmi?

Skąd się biorą emocje i jak je okiełznać?


MODUŁ III – Uczucia i potrzeby

Co się kryje pod krytyką? Transformacja trudnych komunikatów za pomocą empatii.

Nauka słuchania na czworo uszu. Wolność wyboru swojej drogi


MODUŁ IV – Konflikty w rodzinie

Jaką rolę pełnią konflikty? Czy należy się ich bać i unikać?

Jak reagować, kiedy dziecko odmawia współpracy?

Karać czy nagradzać, a może jeszcze coś innego?Pakiet basic:

-    udział w warsztatach

-    materiały

-    certyfikat


Cena regularna – 750 zł, dwoje rodziców - 1300 zł


Pakiet rozszerzony:

-    udział w warsztatach

-    materiały

-    konsultacja online

-    książka „Zintegrowany mózg, zintegrowane dziecko”

-    certyfikat


Cena regularna - 950 zł, dwoje rodziców 1700 zł


WAŻNE: Start kursu planowany jest w drugiej połowie września 2019, o ile zbierze się grupa 10 osób. W przypadku nie zebrania się grupy, termin może ulec zmianie.

W przypadku gdyby cena była jedyną przeszkodą na drodze do udziału w kursie, proszą o kontakt w celu znalezienia dogodnego rozwiązania.