Zakochaj się w faktach, porzuć osądzanie

WARSZTATY ONLINE - pracujemy przez ZOOM

Warsztaty wprowadzające do metody Porozumienie bez Przemocy Marshalla Rosenberga

Jako ludzie zostaliśmy stworzeni do życia w relacjach i właśnie od jakości tych relacji zależy jakość i stopień satysfakcji z naszego życia.  Sposób, w jaki komunikujemy się między sobą z założenia ma służyć nawiązaniu kontaktu z drugim człowiekiem lub wyrażaniu siebie, swojej opinii czy poglądu w nadziei na usłyszenie i wzięcie pod uwagę/uwzględnienie. Ale czasem, niestety dzieje się inaczej. Przemilczenia, porównania, wszechobecne oceny czy interpretacje prowadzą do różnicy zdań, udowadniania sobie racji i w końcu często do konfliktów. Dzieje się tak dlatego, że jesteśmy przyzwyczajeni do skrótów myślowych, nawykowych schematów i chcemy „szybko załatwić sprawę”. Taka droga na skróty zamiast do porozumienia prowadzi często do przemocy słownej, mentalnej, a nawet fizycznej.

Spotkanie z metodą Porozumienia bez Przemocy, znaną jako NVC (Nonviolent Communication) będzie okazją do sprawdzenia i doświadczenia na sobie zmiany językowej, która otwiera na kontakt, stosując  obserwacje i fakty w miejsce osądów i interpretacji, a przede wszystkim pozwala dostrzec za słowami niewypowiedziane potrzeby i intencje.

Przećwiczymy i poczujemy, jak mówić, by zostać usłyszanym i jak słuchać, by inni chcieli do nas mówić. A na deser przyjrzymy się prośbom i żądaniom, wychwytując zasadnicze różnice w komunikacji.

Przyjrzymy się też, co pomaga nawiązać i budować autentyczny kontakt bazujący na szczerości, empatii i wzajemnym szacunku.


Podczas warsztatu:

  • poznasz 4 kroki komunikacji opartej na empatii i wzajemnym szacunku
  • doświadczysz na sobie mocy empatycznego słuchania
  • przekonasz się, że słowa mogą być murami albo mostami
  • dowiesz się, czym są zabójcy empatii i jak ich unikać?

Kto najbardziej skorzysta?

  • Ty, jeśli chcesz mieć więcej świadomego wyboru zamiast dawać się ponosić emocjom
  • Ty, jeśli pragniesz lepiej zrozumieć siebie, być dla siebie prawdziwym przyjacielem
  • Ty, jeśli chcesz poprawić jakość swoich relacji w sferze prywatnej i zawodowej
  • Ty, jeśli tylko po wyjściu z warsztatu zamienisz teorię w codzienną praktykę


I spotkanie - 28.03.2020

II spotkanie - kolejna sobota

GODZINY: 10:00 - 13:15

CENA:

Wybierz ze skali, ile chcesz i możesz zapłacić za swój udział w warsztacie:

osoby prywatne: 100-120-150-200-250 zł

Pamiętaj, że wpłacając wyższą stawkę wspierasz osoby w gorszej sytuacji materialnej, a mnie w organizacji darmowych i niskobudżetowych zajęć. Razem możemy zmienić ten świat na lepsze!